Drugi dan Proljetne konferencije Kino mreže obilježilo je predstavljanje platformi za unaprjeđenje i uvođenje filmske pismenosti u kina, predavanje o potencijalnim izazovima koje promjena valute donosi kinoprikazivačima i drugim dionicima kulturnih ustanova, ali i izlet u Maškovića Han gdje su sudionici konferencije razmjenjivali ideje, iskustva i savjete.
Sanja Zanki Pejić iz Hrvatskog filmskog saveza predstavila je digitalnu platformu Filmska NaSTAVa namijenjenu osnovnoškolskim i srednjoškolskim učenicima te učiteljima, nastavnicima i profesorima diljem Republike Hrvatske koji tijekom jednoga školskog sata imaju priliku na platformi pogledati niz raznovrsnih kratkometražnih filmskih djela mladih filmskih autora, nagrađenih na revijama HFS-a. Zanki Pejić posebno je naglasila da je itekako važno napraviti kako analizu filma nakon gledanja, tako i pripremu za gledanje. Baš zato, na platformi su dostupna i usmjerena pitanja, oblikovana prema posebno izrađenim metodičkim predlošcima. Osim toga, učenici imaju priliku u učionici pogledati raznovrsna nagrađivana filmska djela mladih generacija. Prikazivanjem filmova njihovih vršnjaka, sudionike Filmske naSTAVe, između ostalog, motiviraju na to da se i sami okušaju u filmskom stvaralaštvu. Nakon aktivnosti učenici ispunjavaju upitnik i, kaže Zanki Pejić, uočava se kako se razvija njihova sklonost hrvatskom filmu i želja da baš hrvatski film preporuče drugima što je potvrda ostvarenja njihovih ciljeva.
Ivana Jakobović Alpeza iz Sedmog kontinenta prezentirala je Vrti svoj film, program koji se sastoji od od triju cjelina inspiriranih naslovima kultnih ostvarenja hrvatske kinematografije: Rondo, Licem u lice (s hrvatskim filmom) i Idu dani. Uz suvremene europske filmove za djecu i mlade te filmske klasike u program se uvrštavaju i hrvatski filmovi kako bi najmlađa publika, uz međunarodnu nekomercijalnu produkciju, podjednako upoznala i nacionalnu kinematografiju. Osobito su zanimljivi filmovi o temama koje su značajne djeci i mladima te filmovi koji imaju naglašenu odgojnu komponentu. Poseban je interes za prigodni program Idu dani koji nudi umjetničku podlogu obilježavanju istaknutih datuma u godini. Kao posebnu vrijednost platforme Jakobović Alpeza navela je omogućavanje razvoja filmske pismenosti školama u gradovima i mjestima koja nemaju kino čemu svjedoče brojne emotivne pohvale i zahvale učitelja.
Marija Georgiev iz Bacača sjenki govorila je o platformi CinED.EU koja, uz jedinstven, otvoreni pedagoški pristup, nudi pristup bogatoj i različitoj ponudi europskog filma i pomaže mladima razviti sposobnosti gledanja i slušanja, uspoređivanja i povezivanja. Namijenjen je širokom spektru korisnika: učiteljima svih smjerova i razina, kulturnim medijatorima, filmskim i audiovizualnim profesionalcima koji žele surađivati u izgradnji europske kulture i obrazovanju mladih ljudi o europskom filmu.
Mato Zeljko održao je predavanje „Uvođenje eura“ kako bi zainteresirane uputio u aktivnosti i politike koje je potrebno poduzeti i zakonske rokove kojih se treba pridržavati. Objasnio je nacrt Zakona o promjeni valute, fiksni tečaj, upozorio da je zabranjeno povećavanje cijena robe ili usluge bez opravdanog razloga, napomenuo na potrebu prilagodbe materijala, odnosno dvojnog iskazivanja cijena, naveo iznimke i sve popratio vjernim i praktičnim primjerima iz prakse te spremno odgovarao na pitanja.
Zaključio je da potrošači zbog preračunavanja ne smiju biti dovedeni u položaj koji je za njih nepovoljniji u odnosu na položaj na kojem bi bili da euro nije uveden.
Slavlje sedme umjetnosti dodatno je obogaćeno projekcijom novog naslova hrvatske distribucije koja je bila zatvorena za javnost.